Hesaplayıcılar

Rus takvimine göre otomatik cinsiyet hesaplama

Rus takvimi ile hamilelik hesaplama işlemi için aşağıdaki formu doldurun.

Formu doldururken anne ve babanın doğum tarihlerini yazmalısınız.

Hayatımızın dönüm noktalarından birisi olan evlilik kişilerin çocuk istemi ile taçlanmaktadır. Anne ve babaların ilk istekleri çocuklarını sağ salim kucaklarına almalarıdır. Fakat insanoğlu yaratılış olarak her şeye bir ilgi ve merak ile dünyaya gelmektedir. En çok da çocuk sahibi olan kişilerin henüz cinsiyetin belli olmadığı dönemler de merakın daha çok arttığı gözlenmektedir. Artan bu merak tıbbın dışında kişiler de farklı yorumlamalar ile çocuğun cinsiyetini tahmini bir şekilde yürütmeye çalışmışlardır. Ülkemiz de hamile olan kişinin hamilelik sürecinde yöneldiği yiyecek tatlı mı? Ekşi mi? Olması önemlidir. Çünkü bizlere göre bu çocuğun cinsiyeti hakkında bilgi vermektedir. Tatlı yönelimi olanların erkek, ekşi yönelimi olanların ise kız çocukları olacağına inanılır. Cinsiyet tahminlerinin birçok çeşidi bulunmaktadır. Bunlardan birisi ise Rus Takvimine göre cinsiyet belirleme yöntemidir.

Otomatik Rus Takvimi Cinsiyet Hesaplama

http://cin-takvimi.gen.tr/rus-takvimi

Yukarıdaki sayfadan otomatik olarak Rus Takvimi’ne göre cinsiyet hesaplaması yapılabilmektedir.
Rus Takvimi anne baba doğum tarihlerine göre tahminen hesaplanan bir cinsiyet takvimidir. Rus Takvimi aslında birçok anne babanın çocukları henüz karınların da iken tıbbi olarak da cinsiyetin belirlenmediği yani 3 ile 4 ay hamilelik öncesinde çocuğun cinsiyetinin ne olduğu hakkında bilgi edinilmesini sağlar. Rus takvimi cinsiyet hesaplayan bir takvimdir.

Rus Takvimi Hesabı Yapmak İçin Neler Gereklidir?

Rus takviminde hesap anne ve babanın kan yenilenmesi temel alınarak yapılmaktadır. Kişilerin kanları belirli dönemlere göre daha kirli ya da daha temiz olabilmektedir. Bu gibi durumlar da vücudumuz kanımızı yeniler. Rus takvimi de kan yenilenmesi ile tahmin yapmaktadır. Bu hesaplama yönteminde gerekli olanlar anne adayının gün, ay, yıl şeklinde doğum tarihi aynı şekilde baba adayının da doğum tarihi bilgisi gereklidir. Bunun yanında bir de anne adayının son adet tarihi de gerekli olan bilgiler arasındadır. Hesaplama yapacağınız web sitesine bu bilgileri girdikten sonra hesaplama ile çocuğunuzun kız mı? Erkek mi? Olacağı sizlere bildirilmektedir.

İlgili Yazı  Yumurtlama tarihi hesaplama

Rus Takvimi Cinsiyet Sonuçları Güvenilir mi?

Rus takvimi hesabını size verdiğimiz internet adresinde gerekli bilgilerin girilmesinden sonra hesapla diyerek çocuğunuzun cinsiyeti hakkında bilgi sahibi olmuş olursunuz. Rus takvimi hesaplama olaya daha bilimsel olarak yaklaşmış olsa da bu çıkan sonucun yanlış olabileceğini bilmenizde fayda vardır. Bunlar tahmine dayalı sonuçlardır ve bilimsel geçerlilikleri yoktur. Sizler için en kesin sonuç alabileceğiniz yöntem tıbbi olarak doktorunuz tarafından varılan cinsiyettir.

Rus Takvimi Mi? Çin Takvimi Mi?

Çin takvimi de Rus takvimi gibi aynı işleve hizmet etmektedirler. Çocuğun cinsiyetinin belirlenmesinde ortak tahmin yürütmektedirler. Fakat Çin takvimi Rus takvimine göre değişiklik göstermektedir. Rus takvimi kan yenilenmesini baz alarak tahminde bulunmaktaydı. Çin Takvimi ise bebeğin cinsiyetinin tahmin edilmesinin yanında ilerde hangi cinsiyette çocuk sahibi olmak istiyor iseniz eğer Çin takvimine bakarak ona göre ayarlama yapabilirsiniz. Çin takvimin de tamamen sayılara ve istatistiksel sonuçlara dayanarak bir sonuç vermektedir. Gelecek ile ilgili ayarlama söz konusu olduğundan Rus takvimine göre inandırıcılığı daha düşük orandadır. Çünkü Rus takvimi daha bilimsel olarak konuyu ele almaktadır. Unutulmaması gerekir ki bu gibi yöntemler de her zaman hata payı bulunabilmektedir. Hiç biri tam olarak doğruluğu yansıtmaz.

Rus Takvimi Doğru Mu?

Rus takvimi de diğer cinsiyet belirleme yöntemlerin de olduğu gibi kendine özel yöntem veya girdiler kullanarak kullanıcıya çocuğunun kızmı erkekmi olduğu hakkında bir tahmin yürütmektedir. Dediğimiz gibi bir tahminden oluşmaktadır. Sizler de biliyorsunuz ki tahminler hiçbir zaman yüzde yüz gerçeği yansıtmamaktadır. Merakınızı gidermek istediğiniz zaman bu gibi yöntemlere başvurmanız da bir sakınca yoktur. Fakat Rus Takvimi doğru olmadığını bilmeniz gerekir. Sizler de biliyorsunuz ki çocuğunuzun cinsiyeti yüzde elli ihtimal ile ya kız ya da erkek olacaktır. Bu olasılık olarak yüksek bir orandır. Bazı tahminlerin Rus Takvimi doğru tahmin etmesi yapılacak tüm hesaplamaların da doğru olacağını göstermez. En net sonuç hekiminizin sizlere ultrason ile bakarak söylediği sonuçtur. Unutmamak gerekir ki çocuğunuzun sağlığı her zaman daha önemlidir.

İlgili Yazı  Çin Takvimine Göre Cinsiyet Belirleme 2017

Bir önceki yazımız olan Çin Takvimine Göre Cinsiyet Belirleme 2017 başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.