Sağlıklı Yaşam

Oruçluyken Ağda Yapılır mı? Orucu Bozar Mı?

Sizin için Oruçluyken ağda ve epilasyon yaptırmanın orucu bozup bozmayacağını araştırdık. Oruçluyken kadınların dikkat etmesi gerekenler;

Oruçluyken ağda Yapılır mı? Orucu bozar mı?

Diyanet işler başkanlığının sitesinde belirttiği; Vücuttaki kılların nasıl olursa olsun alınmaları orucu bozmaz. Oruç tamamen cinsel ilişki, yemek, içmekten dolayı bozulur. ağda yapmak, kıl almak, epilasyon yaptırmak doğal olarak orucu bozmaz.

Ruj orucu bozar mı?

Ağız dışındaki bölgelere uygulanan makyajla oruç bozulmaz. Ancak dudağa sürülecek olan ruj, yalanarak tadılıp, tadı mideye ulaşırsa orucu bozar Aksi takdirde bozmaz.

Adet döneminde kadınlar oruç tutabilirler mi? Adetliyken oruç bozulur mu?

Kadınların adet zamanında temizleninceye kadar cinsel ilişkide bulunmaları, oruç tutmaları ve namaz kılmaları yasaklanmıştır. Bu dönemdeki kılmadıkları namazı kaza etmezler  fakat tutmadıkları oruçlarını adet döneminden sonra kaza ederler.

Bir önceki yazımız olan Rota virüsü ve Rota virüsü aşısı başlıklı makalemizde bebeklere ilk 3 ay yapılan aşılar, bebekleri rota virüsünden koruma ve rota virüsü bulaşması nasıl önlenir hakkında bilgiler verilmektedir.

İlgili Yazı  Sarı su Kusulması - istifra olunması