Bebek Banyosu

Bebek banyo ürünleri

Yeni bebek sahibi olmuş aileler için en önemli konulardan biri, bebeğin banyosudur. Onun hassas cildi için doğru ürünleri seçmek, onu doğru şekilde yıkamak üst düzey özen gerektiren konulardır. Bebeğe banyo yaptırmak için ilk olarak bebek banyo seti temin edilmelidir. Bebek banyo seti genellikle; pişik kremi, losyon, sabun, şampuan ve yağdan oluşur. Bu seti edinirken, seçilen markanın güvenilir olduğuna, bebeğin sağlığına zarar vermeyeceğine emin olunmalıdır. Bebek bornozu da yine aynı şekilde, tenine zarar vermeyecek yumuşaklıkta ve yeterince sıcak tutacak nitelikte olmalıdır ki bebek banyo sonrasında üşümesin.

Bebek banyo seti ve bebek bornoz seçiminden sonra bir diğer önemli konu ise bebek küvetleri seçimidir. Bebek banyo küveti seçerken dikkat edilmesi gereken noktalar; yer kaplamaması için katlanabilir olması ve içindeki suyun boşaltılmasını kolaylaştırmak için giderinin olmasıdır.

Bebek küveti seçiminin ardından, sıra bebek şampuanı seçimine gelmiş oluyor. Bebek şampuanları; minimum oranda sabun ve deterjan barındırdırdığı gibi Ph değeri de 7.5’in altında olmalı ve çok köpürmemelidir. Ayrıca, bebeğin gözlerini yakmadığından, koku, boya maddesi ve alerjen kimyasallar
içermediğine de emin olunmalıdır.

İlgili Yazı  Bebeklerin vücut temizliği