Siğiller Neden Oluşur – Nasıl Geçer

Siğiller için bilmeniz gereken ilk şey bulaşabilme riskleridir. İyi huylu diye bilinen siğiller insan vücudunda ufak ben gibi görünüme sahiptir. Siğiller en çok aynı eşyaları kullanmak zorunda olan kişilerde görünmektedir. Çünkü siğillerin bulaşma ve başlangıç noktası eşyalardır.

Siğiller Vücudun Neresinde Çıkar?
Uzmanlar, siğillerin vücudun hemen her bölgesinde çıkabileceğini söylemektedir. Ayrıca %10 oranında siğil bulaşmış kesim vardır. Ayrıca uzmanlar, siğillerin çeşitli tiplerinin olduğunu ve tiplerine bağlı görüntüsünün olduğunu bildiriyor.

Siğilin başlangıç noktasından tipine göre en çok 1 yıl gibi sürede belirginleşen siğil, el ve kol gibi alanlarda çokça görülmektedir.

Siğilin tehlikeli olması kozmetik açıdan çirkin bir görüntünün yanı sıra bulaşıcı olmasıdır. Yani başkasında olan bir siğil size de bulaşabilmektedir.

Ayrıca uzmanlar, Mukozaya yerleşmiş siğillerin kanser riski taşıdığını da söylemektedir.

Uzmanlar, tırnak yiyen kişilerin çeşitli bölgelerine daha çabuk bulaştığı konusunda insanlara bu tür alışkanlıklarınız varsa ve siğilleriniz oluşmuşsa mutlaka dikkatli olmanızı öneriyor.

Ayrıca bölgeye göre tedavi süreçleri de zorlaşabilmektedir. Buna göre ayak altında çıkacak siğilin ağırlık sebebiyle ayak tabanı ile eş değer olduğundan tedavinin de zor olacağını söylüyor.

Siğiller Rahim Ağzı Kanseri Oluşturur Mu?
Siğiller rahim ağzı kanseri oluşturabilirler. Buna bağlı olarak çeşitli siğil çeşitlerine göre rahim kanseri oluşturabilen çeşitleri vardır.

Siğiller Nasıl Oluşur?
Enfeksiyonun vücuda girmesi için herhangi bir yara ya da kesiğin olması yeterlidir. Siğillerin çabuk bulaşması da işte bundan dolayıdır. Özellikle tırnak yeme alışkanlığı olan kişilerde siğiller meydana gelirler. Ayrıca uzmanlar, bağışıklık sisteminin zayıf olduğu durumlarda bulaşmanın daha çok artacağını da söylemektedir.

Örnek verirsek; uyku bozukluğu, kansızlık, beslenme bozukluğu, stres gibi faktörler oluşma ve bulaşma süreçlerini çoğaltıyor.

Siğiller Nasıl Tedavi Edilir
Uzmanlar, özellikle genital bölge, makat ve ağız içersinde oluşan siğillerin kanser riski oluşturduğunu belirtiyor. Yani bu bölgelerde siğiller varsa mutlaka tedavi ettirmelisiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir